Menü

Müzik Haberleri

<   11121314151525354555657585960616263646566676869   >

Müzik Haberleri : Hande Yener 2006 yılının "En İyi 40 Listesi"nde!
Hande Yener

Avrupa'da yayımlanan "StarStyle" dergisi 2006 yılının "En İyi 40 Liste"sini geçtiğimiz günlerde yayımladı. Listenin 17. sırasında Hande Yener, "Apayrı" albümüyle yer aldı. Yener'in yaptığı müzik tarzını ve stilini öven dergi, ünlü şarkıcı için "Türk Madonna" tanımını yaptı.


Müzik Haberleri : Doublemoon'dan Onno Tunç albümü...
Onno Tunç

Onno Tunç şarkılarının yeniden düzenlenerek toplandığı Tribute albümü Doublemoon tarafından önümüzdeki günlerde müzik marketlere sunulacak. Bir buçuk yıl önce başlayan projede Arto Tunç ve Sezen Aksu'nun özel desteği ile Sezen Aksu, Nilüfer, Ajda Pekkan, Nükhet Duru gibi Türk Pop müziğinin çok önemli vokalleri Onno Tunç şarkılarını yeniden yorumluyor...


Müzik Haberleri : Türkiye'nin en iyi 10 DJ'i...
DJ

DJ (Disc Jokey) müziği, eğlence sektörünün önemli parçalarından biri artık. Hatta kendi eğlence hayatını ve sektörünü bile yarattı. Dışarıdan bakınca DJ'ler, zaten varolan şarkıları pikaba takıp bozarak, değiştirerek dinleten insanlar gibi görünüyorlar. Oysa bir besteciden çok az farkları var. Tamamen yepyeni müzikler yaratabiliyorlar. Birbirlerine olan üstünlükleri de buradaki başarılarında yatıyor. İşte Türkiye'nin en iyi DJ'leri...


Müzik Haberleri : Bendeniz "Kemancı" yüzünden mahkemelik!
Bendeniz

Sözleri Mehmet Yüzüak, bestesi Rıfat Şanlıer'e ait "Kemancı" adlı şarkıyı izin almadan son albümüne koyduğu için Yüzüak tarafından mahkemeye verilen Bendeniz, "Eser işletme hakkı" ile ilgili bütün izin ve belgeleri MESAM aracılığı ile tamamladığını bildirdi.


Müzik Haberleri : Petek Dinçöz Selçuk Tekay'la anlaştı!
Petek Dinçöz

Petek Dinçöz, geçtiğimiz hafta Hasret'in birinciliğiyle son bulan "Popstar Alaturka" programının orkestra şefi Selçuk Tekay'la anlaştı. Bundan böyle Tekay'ın yönetimindeki 18 kişilik orkestra ile çalışacak olan Dinçöz, "Alaturka müziğin üstadlarıyla çalışacağım. Bu benim müzikaliteme çok şey katacak. Hem albümlerimde hem de sahne programlarımda benimle birlikte olacaklar. Bu işbirliğinden hem mutluluk hem de gurur duyuyorum" dedi.


Müzik Haberleri : 9. İstanbul Rock Festivali için başvurular başlıyor!
9. İstanbul Rock Festivali

İstanbul Teknik Üniversitesi rock kulübünün düzenlemiş olduğu ve bu sene dokuzuncusu düzenlenecek olan festival için başvurular 5 Şubat 2007'de başlıyor. Başvurular 1 ay sürecek ve bu süre sonunda beğenilen gruplar artık gelenekselleşen rock festivalinde yer almaya hak kazanacak...


Müzik Haberleri : Özel kutuda ilk şarkılar
Sezen Aksu

Bir süre önce satışa sunulan "Kaybolmayan Yıllar Arşiv Serisi" gördüğü yoğun ilgi üzerine özel ahşap kutusuyla yeniden müzik marketlerde yerini aldı. Bu arşivlik çalışmada Sezen Aksu'nun 12 albümü yer alıyor. Kutuda, "Kaybolmayan Yıllar Arşiv Serisi"ndeki albümlerin yanı sıra sanatçının DMC etiketiyle satışa sunulan son üç albümü de yer alıyor. 1000 adet üretilen kutularda ayrıca Aksu'nun imzalı kartı da yer alıyor.


Müzik Haberleri : "Aşk ve Hüzün" turneye çıkacak!
Ferhat Göçer

Tenor Ferhat Göçer'in geçtiğimiz aylarda sahnelemeye başladığı "Aşk ve Hüzün" müzikali, her pazartesi akşamı BKM'de perde açmaya devam edecek. Göçer'in bir hayatı, çocukluk günlerinden başlayarak şarkılar ve şiirlerle hikaye gibi anlattığı proje; mart ayından itibaren de Türkiye turnesine çıkacak. Sait Genay'ın yönetmenliğinde sahnelenen "Aşk ve Hüzün" müzikalini; Orhan Veli, Atilla İlhan ve Nazım Hikmet gibi farklı dönem şairlerinin şiirleri süslüyor.


Müzik Haberleri : İşte 2006'nın en çok satan albümleri...
İsmail YK

İsmail YK'nın toplumun her kesiminde büyük tepki gören 'Allah Belanı Versin' adlı şarkısının da yer aldığı "bombabomba.com" adlı albümü 540 binlik satışıyla 2006'nın en çok satanlar listesinde birinci oldu. Serdar Ortaç'ın "Mesafe" adlı albümü 430 binle ikinci, Kenan Doğulu'nun "Festival" albümü ise 285 binlik satışıyla üçüncü sırada yer aldı. İsmail YK, Ortaç'tan rövanşı da aldı. 2005 yılında Ortaç'ın "Çakra"sı 810 bin, YK'nın "Şapur Şupur"u 750 bin satmıştı!


Müzik Haberleri : "Elektronik Türk"e büyük ödül!
Erdem Helvacıoğlu

Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen ve dünyanın en prestijli elektronik müzik yarışmalarından biri olan Musica Nova'da bu yıl bir Türk sanatçıya ödül verildi. Yarışmaya "Lead Crystal Marbles" adlı eseriyle katılan Erdem Helvacıoğlu, Musica Nova'da ödül alan ilk ve tek Türk sanatçı oldu.


<   11121314151525354555657585960616263646566676869   >