Menü

Müzik Haberleri

<   111213141515253545556575859606162636465666768697071   >

Müzik Haberleri : Burak Kut "Komple" ile zor günlerini anlattı...
Burak Kut

20'li yaşlarının başında hem şöhrete hem de hatırı sayılır bir servete kavuşan, ancak birkaç yıl içinde her ikisini de kaybeden Burak Kut'un yaşadıkları şarkı oldu. Burak Kut, sözleri Sezen Aksu'ya ait "Komple" şarkısıyla, yaşadığı o zor günlerini sevenleriyle paylaşıyor.


Müzik Haberleri : Nil: "Eurovision'dan teklif gelirse kabul etmem"
Nil

Nil Karaibrahimgil katıldığı basın toplantısında, politik ve gergin bir durum olarak nitelendirdiği Eurovision'a katılmak istemediğini söyledi. Kenan Doğulu'nun Eurovision'da aldığı dördüncülük hakkında "Eurovision'u çok ciddiye almıyorum. Çünkü müziğin o şekilde ülkelerin birbirleri ile yarış etme halini anlamıyorum. Belki Kenan Doğulu'nun yurtdışına açılması için bir basamak olabilir. Ama Eurovision'u öyle bir platform olarak da görmüyorum. Eğlenceli bir yarışma olarak görüyorum. Politik oyların verilebildiği, gergin bir durum olarak görüyorum. Çünkü başarılı şarkı ve şarkıcı birinci olamayabiliyor. Teklif gelse de Eurovision'a katılmak istemem" dedi.


Müzik Haberleri : Sezen Aksu'dan intikam şarkısı
Sezen Aksu

Fatih Aksoy'un bir süre birlikte olduğu Aysun Kayacı için yaptığı "Eğlenilecek kız var, evlenilecek kız var" açıklamasına kızan Sezen Aksu şarkı yaptı. Aksoy'un "Erkek, hafifmeşrep kızlar için yatalım gidelim diye düşünür, evlenmeyi düşünmez. Evleneceği kadınla ilgili de çocuklarımın annesi olabilir mi?" gibi değerlendirmeler yapar" demişti...


Müzik Haberleri : Tarkan ile Musti'nin albümleri rötar yaptı!
Tarkan

Tarkan ile Mustafa Sandal, şarkı seçiminde "titiz bir çalışma" içine girince yeni albümlerinin piyasaya çıkma tarihi de ertelendi... Pop müziğin iki dev ismi, Tarkan ve Mustafa Sandal'ın mayıs ayı içinde çıkarmayı planladıkları albümleri; şarkılar üzerinde titizlenmeleri yüzünden rötar yaptı. Mustafa Sandal, kalan son şarkısını da bitirip, haziranda piyasada olmak için stüdyoda sabahlıyor. Tarkan ise albüm çıkış tarihini sonbahara erteledi.


Müzik Haberleri : Türk Caz müziğinin "Diva"sını kaybettik!
Nükhet Ruacan

Türk cazının divası Nükhet Ruacan 56 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı dün hastalığa yenik düştü. İstanbul'da doğan sanatçı, 1974 yılında İsviçre'de caz şarkıcılığına başladı. Nükhet Ruacan ardıdan İsviçre ve Norveç'te Emin Fındıkoğlu Orkestrası'nda yer aldı. Tommy Dodd Orkestrası'nda Norveç'te çalıştı...


Müzik Haberleri : Hilal'in ödülü şaibeli!
Hilal Cebeci

Yeşim Salkım, jüri üyesi olduğu "Bir Dilek Tut" programında açıkladı: "Hilal Cebeci'nin 1999'da Kral TV'den kazandığı "En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcı Ödülü"nü ben verdirttim!" Önceki gece yayınlanan 'Bir Dilek Tut' adlı program; jüri üyesi Yeşim Salkım ile 'koç' Hilal Cebeci arasında yaşanan polemiğe sahne oldu. Olaylar; programa Serkan Saçlı adlı yarışmacının eğitmeni olan Tuğba Ekinci'nin yerine Cebeci'nin getirilmesiyle başladı. Hilal Cebeci, partneriyle birlikte sergilediği performansın ardından yorumları dilerken neye uğradığını şaşırdı!


Müzik Haberleri : Avrupa Müzik davayı kaybetti!
Alisan

Avrupa Müzik'in, dava açtığı ve Alişan'ın yeni müzik şirketi Erol Köse'den çıkarttığı yeni albümünü toplatma talebini mahkeme reddetti. Alişan ve Avrupa Müzik arasında karşılıklı açılan 150 bin dolarlık tazminat davası ise devam ediyor...


Müzik Haberleri : MÜ-YAP'ın büyük ödülü "Allah Belanı Versin"e...
İsmail YK

MÜ-YAP'ın dağıttığı "Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri" yakında sahiplerini bulacak. Büyük ödül, albümü 480 bin satan ve "Allah Belanı Versin" adlı şarkısı dillere dolanan İsmail YK'nın olacak. Müzik Yapımcıları Derneği'nin (MÜ-YAP) düzenlediği "Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri 2007" töreni 26 Nisan'da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek. Törende değişik müzik türlerinden toplam 27 sanatçıya ödül verilecek.


Müzik Haberleri : Yalın güldürdü!
Yalın

Son dönemlerde kan ağlayan Unkapanı Plakçılar Çarşısı'nın yüzü Yalın ve "Herşey Sensin"le gülüyor. 27 Martta Avrupa Müzik markasıyla müzik marketlerde yerini alan "Herşey Sensin" albümü satışa çıktığı ilk 20 günde klip dahi çekilmeden 110.000'lik satış rakamıyla Unkapanı piyasasının ve müzik marketlerin zirvesine oturarak 1 numara oldu.


Müzik Haberleri : Sibel Tüzün "Bir Dilek Tut"
Sibel Tüzün

"Bir Dilek Tut" isimli şarkıyı Sibel Tüzün iki sene önce, kızı Elaya'nın doğumunun ardından besteledi. Geçtiğimiz yıl Yücel Elmas yönetimindeki TRT İstanbul Çocuk Korosu'nun katılımıyla TRT Stüdyolarında gerçekleştirilen kayıtların ardından 23 Nisan 2006 TRT Şenlikleri'nde "Bir Dilek Tut", Hakan Caneroğlu'nun aranjesi ve Çocuk Korosu'nun katılımıyla ilk kez seslendirildi. "Bir Dilek Tut" tüm çocukların dinleyebilmesi için ücretsiz ve mp3 formatında www.sibeltuzun.com'da.


<   111213141515253545556575859606162636465666768697071   >