Menü

Müzik Haberleri

<   111213141515253545556575859606162   >

Müzik Haberleri : Seda Sayan yeni albümü için gün sayıyor!
12556 okunma
Seda Sayan

Seda Sayan, uzun bir aradan sonra 2007 yılında iddialı bir albüm çıkarmaya hazırlanıyor. Seda Sayan'ın yeni albümünün prodüktörlüğünü Nihat Doğan yapmış. Niran Ünsal, Ersay Üner, Hüsnü Şenlendirici, Yıldıray Gürgen isimlerle çalışan Seda Sayan "Sevenlerimi çok beklettim ama değecek. Güzel bir albüm oldu severek dinleyecekler. Kendilerinde çok şey bulacaklar" diyor...


Müzik Haberleri : 2006 Ocak - Haziran döneminde en çok kimler dinlendi?
3084 okunma
Hande Yener

Yılda, parasal değeri 125 - 150 milyon dolar arasında 25-30 milyon albüm satılan Türkiye'de korsan satışlar nedeniyle müzik piyasası hızla daralırken, dini içerikli albümler yapımcısına para kazandırabiliyor. MÜ - YAP'ın 2006 Ocak - Haziran verilerine göre, Fethullah Gülen üç albümle en çok satan 7'inci "icracı" oldu. Böylece, pop şarkıcısı Gülşen'in hemen altında, Hande Yener'in üstünde yer aldı.


Müzik Haberleri : Müzik dünyası yasta...
2624 okunma
Ahmet Ertegün

Müzik dünyası, çok sayıda sanatçı ve grubun uluslararası ün kazanmasına önayak olan büyük müzik prodüktörü Ahmet Ertegün'ün ölümüne ağlıyor. ABD Kongre Kütüphanesi'nin 1999'da başkent Washington'da onuruna düzenlenen gecede "Yaşayan Efsane" ödülünü verdiği Atlantic Plak şirketinin kurucusu Ahmet Ertegün, 45 gündür bitkisel hayat sürdüğü hastanede önceki akşam 83 yaşında hayata veda etti...


Müzik Haberleri : Zeynep Casalini: "Albümün lokomotifiyim"
3760 okunma
Zeynep Casalini

Son 1.5 yılda Tarkan'dan Sezen Aksu'ya, Ajda Pekkan'dan Kenan Doğulu'ya pek çok ismin söylediği 64 şarkı, "64" adlı bir albümde toplandı. Tek sıfır kilometre parça olan "Dokunma Bana"yı ise Zeynep Casalini seslendirdi: "Albümün lokomotifi ben oldum."


Müzik Haberleri : Fatih Erkoç'dan "Best Of"
3203 okunma
Fatih Erkoç

Türk pop müziğinin enstrüman rekortmeni Fatih Erkoç uzun zamandır üzerinde çalıştığı "Best Of" albümünü tamamladı. Aralarında "Yol Verin A Dostlar", "Ellerim Bomboş" gibi klasiklerinin yer aldığı 18 şarkısını sıfır düzenlemelerle yeniden yorumlayan Fatih Erkoç uzun zamandır hayranları tarafından beklenen bu albümle yeni yıla bomba gibi girecek.


Müzik Haberleri : Dava sonuçlandı: Kayahan'dan Nilüfer'e ambargo geldi!
3775 okunma
Nilüfer

Kayahan'ın, kendi şarkılarını okumasını istemediği Nilüfer'e karşı açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, Kayahan'a ait 17 şarkıyı, Nilüfer tarafından sahne ve konserlerde izinsiz olarak icra edilmesinin önlenmesine karar verdi. Gizli yapılan duruşma sonunda Kayahan'ın avukatı Aydın Kurban, "Bundan böyle Nilüfer Hanım o şarkıları ancak Kayahan Bey'den yazılı izin alırsa okuyabilecek. Ama kendisi zaten izin vermiyor. Dolayısıyla Nilüfer Hanım'ın bu şarkıları okumasına yasak gelmiş oldu" dedi.


Müzik Haberleri : Nil'in "Peri"si hayranlarına emanet!
3422 okunma
Nil Peri

Genç popçu Nil Karaibrahimgil, periliklip. com internet adresinde bir ilke imza atıyor. Bu adresi ziyaret eden herkes Nil'in son albümünde yer alan "Peri" şarkının çıplak vokal kayıtlarını indirip istedikleri altyapıyla şarkıyı yeniden düzenleyebilecek. Ayrıca şarkının klibinin yeşil fon önünde çekilmiş ham görüntülerini kullanıp kendi animasyonlarıyla yepyeni bir klip hazırlayabilecekler.


Müzik Haberleri : Gökhan Özen, Avrupa turnesine çıkıyor...
7400 okunma
Gökhan Özen

Yaptığı şarkılar, albümler, verdiği konserler derken dizi çalışmasında da başarıyı yakalayan Gökhan Özen beşinci uzun Avrupa turnesine çıkmaya hazırlanıyor. "Sevda Çiçeği" dizisiyle oyunculuğunu kanıtlayan ve her hafta aldığı müthiş reytinglerle yapımcıların yüzünü güldüren Gökhan Özen, müzik çalışmalarına da ara vermiyor. Dizi çekimlerine tam gaz devam eden Gökhan Özen, gelen istekleri geri çevirmedi ve beşinci büyük Avrupa turnesine çıkmaya karar verdi.


Müzik Haberleri : Günce "EURODANCE"da Türkiye'yi temsil ediyor!
3529 okunma
Günce

2001 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl İtalya'da yapılacak EURODANCE müzik yarışmasında Türkiye'yi Günce temsil edecek. 2001 yılında Hande Yener, "Yalanın Batsın" ile yarı finale kadar yükseldi. 2004 yılında Mustafa Sandal & Natalia ile 36 ülke arasında 20. olurken; 2005 yılında İzel "Ben Halinden Anlarım(remix)" ile 38. oldu. Bu yıl Günce, "Severim Remix" ile ülkemizi temsil edecek.


Müzik Haberleri : Özgün, Elton John'la düet yapacak!
3316 okunma
Özgün

Starkey İşitme Vakfı'nın sahibi William F. Austin, İstanbul'da izlediği ve sahne performansını çok beğendiği Özgün'ü Amerika'ya davet etti. Starkey İşitme Vakfı'nın "So The World May Hear" adlı şarkısına Türkçe sözler yazıp yorumlayan Özgün, parçanın orijinalini vakfın 2007'de Amerika'da yapılacak dünya galasında Elton John ile birlikte seslendirecek.


<   111213141515253545556575859606162   >