Menü

Müzik Haberleri

<   111213141424344454647484950515253545556575859606162636465666768   >

Müzik Haberleri : İskender Paydaş'tan "Zamansız Şarkılar" geliyor!
İskender Paydaş

İskender Paydaş, sanat hayatının 25. yılını bir albümle kutlamaya hazırlanıyor. Ekim ayında konserlerine başlayacak olan İskender Paydaş'ın "Zamansız Şarkılar" adını verdiği yeni albümü kasım ayında müzik marketlere sunulacak. Albümde, Mirkelam, Şebnem Ferah gibi isimler yer alacak...


Müzik Haberleri : Şehrazat'ın telif isteme hakkı yok!
Gülben Ergen

Gülben Ergen'den telif isteyen Şehrazat'a, MESAM Başkanı itiraz etti: "Şehrazat Hanım'ın Kayahan gibi sözleşmesi yok. Telifi ancak telif kuruluşları toplayabilir.."


Müzik Haberleri : Replikas albüm kayıtlarını tamamladı!
Replikas

Replikas'ın yeni albüm kayıtları tamamlandı. Bu yazı kayıtlar ve hazırlıklarla geçiren grubun on üç parçadan oluşacak olan beşinci albümleri Ekim ayının ikinci yarısında raflarda olacak...


Müzik Haberleri : Kenan Doğulu: "Mahkemelik değiliz!"
Kenan Doğulu

Kenan Doğulu, "Yüzsüz Yürek" şarkısının sözlerini Serdar Ortaç'ın "Şeytan" şarkısında aynen kullandığı iddiası ile ilgili olarak Serdar Ortaç'la aralarında bir sorun olmadığını açıkladı. Serdar Ortaç'la "Şarkı sözlerindeki benzerlik" yüzünden mahkemelik olduğu haberleri üzerine Kenan Doğulu bir açıklama yaptı. Kenan Doğulu açıklamasında, "Asla böyle bir şey yok. Ne Serdar ile mahkemeliğim ne de aramızda bir sorun var!" dedi...


Müzik Haberleri : Şehrazat'tan Gülben Ergen'e yasak geliyor!
Gülben Ergen

Ünlü söz yazarı ve besteci Şehrazat, Gülben Ergen'in söylediği kendi şarkılarına yasak kararı aldırmaya hazırlanıyor. Kayahan'ın Nilüfer'e yaptığı gibi Ergen'in şarkılarını söylememesi için mahkemeye gideceğini söyleyen Şehrazat, "Bir takım haklarım var onları alamıyorum, mahkemeye başvuracağım" dedi.


Müzik Haberleri : "Şeytan" Kavgası!
Serdar Ortaç

Serdar Ortaç'ın bu yaza damgasını vuran şarkısı olan "Şeytan" isimli şarkısının sözlerinin, Kenan Doğulu'nun "Yüzsüz Yürek" adlı şarkısı ile benzeştiği iddia ediliyor. Kenan Doğulu'nun "Festival" albümündeki "Yüzsüz Yürek" adlı şarkısında "Bazen şeytan diyor ki git yanaş şuna" dizeleri ile , Serdar Ortaç'ın "Şeytan" şarkısında "Şeytan diyor ki yanaş şuna" sözlerinin benzeşmesi tartışma konusu oldu.


Müzik Haberleri : MP3: "Fastfood değiliz kalıcıyız"
MP3

"Sevmek Zamanı" adlı albümleriyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan MP3 grubu üyeleri, kazandıkları bu haklı başarıyı yıllarca sürdürmek istediklerini söylüyor. Bir anda şöhret olup hemen ardından piyasadan silinen şarkıcılardan olmamak için var güçleriyle çalıştıklarını dile getiren Yıldız Asyalı, Burcu Canbaş ve Seda Telciler, "Fastfood değiliz, kalıcıyız. Şarkılarımız yıllarca hatırlanacak, bizler de bu piyasada uzun süre var olacağız" diyor.


Müzik Haberleri : Gevende POPKOMM'da!
Gevende

Yaptıkları müziklerle birbirinden farklı pek çok kesimin ilgisini çeken Gevende binlerce aday arasından dünyanın en önemli üç müzik fuarından biri olan Popkomm'a seçildi. Grup 11 Ekim Cumartesi günü Berlin'in önemli konser mekanlarından Maschinenhaus'ta bir konser verecek. Konsere uluslararası müzik sektörünün her alanından temsilciler, farklı ülkelerden festival yönetmenleri ve basın mensupları da katılacak.


Müzik Haberleri : Radyo Boğaziçi'den "Battle of the Bands"
Battle of the Bands

Boğaziçi Üniversitesi radyosu Radyo Boğaziçi'den, 2008 sonbaharında fırsat... 15. Sınırsız Müzik Günleri kapsamında bu sene 10.’su düzenlenen amatör müzik grupları yarışması "Battle of the Bands", sizin için müzik piyasasının kapılarını aralıyor...


Müzik Haberleri : Günce Koral'dan yeni albüm geliyor!
Günce

Günce Koral kariyerinin üçüncü solo albümü "Su" ile 14 Ekim'de müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor... Başarılı şarkıcının albümünde 10 şarkı yer alıyor.. Söz konusu on şarkının beşinin bestesine imza atan Günce Koral "SU" albümünde Sezen Aksu, Jeff Coplan, İsra Gülümser, Yıldırım Koral, Evrim Dökme gibi önemli bestecilerin yanında; Semih Tuncer, Kaan Gökman, Erim Ardal, Hacı Mustafa Ceceli, İskender Paydaş ve Erhan Bayrak gibi bir aranjör kadrosuyla çalıştı..


<   111213141424344454647484950515253545556575859606162636465666768   >