Menü

Müzik Haberleri

<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960   >

Müzik Haberleri : Serdar bestelerine taksit yapıyor!
Serdar Ortaç

Serdar Ortaç, ekonomik kriz nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan müzik piyasasını hareketlendirmek amacıyla bestelerine taksit yapacağını açıkladı. Serdar Ortaç, "Günümüzde iyi beste bulmak zor. Bu nedenle iyi bir beste yaptığınız zaman talibi çok oluyor. Piyasada iş yapan birkaç kişi var. Onların da böyle bir ortamda indirime gitmeleri söz konusu değil" dedi.


Müzik Haberleri : Aşkın'dan yeni albüm geliyor!
Aşkın Nur Yengi

Pop müziğin başarılı yorumcusu Aşkın Nur Yengi yeni albümünün mayıs ayında çıkacağının müjdesini verdi. Sanatçı albümünde Sezen Aksu, Bülent Özdemir, Enrico Massias gibi birçok ünlü isimle çalıştıklarını ve güzel bir albüm hazırladıklarını açıkladı. Hem iyi bir anne hem de başarılı bir sanatçı olmanın zor olduğunu söyleyen Yengi, "Yine de bunlar tatlı zorluklar" dedi...


Müzik Haberleri : Can Atilla müziği ile UEFA'da...
Can Atilla

Elektronik New Age müziğin ülkemizde ve yurt dışındaki başarılı temsilcisi Can Atilla, çıkardığı konsept albümler ve bulunduğu önemli projelerle müziğini dünya çapında tanıtmaya devam ediyor. Bu yıl ülkemizin ev sahipliği yapacağı UEFA Cup Final 2009'un tanıtım aşamalarından ilki olan "Finale İlk Adım" isimli logo lansmanı, Süreyya Operası'nda yapıldı. Bizans mozaikleri ile yeniden yorumlanan logonun tanıtımında Türkiye Futbol Federasyonu'nun isteği üzerine Can Atilla'nın büyük ses getiren"Sultanlar Aşkına" albümünden"Rumeli Hisarı'nın Yapılışı" isimli eser kullanıldı.


Müzik Haberleri : Keremcem, sanal dünyanın prensesi ile düet yaptı!
Keremcem

Türk pop müziğinin yeni nesil yıldızlarından Keremcem, yeni albümünün ilk çalışmasını tamamladı. Sanatçı son zamanlarda www.kitanindunyasi.com sitesiyle kısa sürede kendi hayran kitlesini kazanan Kita ile "Hayallerin peşinde" adlı parçasında düet yaptı. Parçaya çekilen klip de yakın zamanda müzik kanallarında izlenebilecek.


Müzik Haberleri : Aşkta demokrasi var mı?
Günce Koral

Günce Koral'ın "Su" isimli yeni albümünün 2. video klibi "Esnaf Lokantası" isimli şarkıya çekildi. "Esnaf Lokantası" nın sözleri yeni bir tartışma konusunu da gündeme getirdi. Şarkıyı dinleyenler şu soruyu soruyorlar: "Aşta demokrasi var mı?"


Müzik Haberleri : Nazan Öncel, Masumiyet Müzesi'nin şarkısını yazdı!
Nazan Öncel

Nazan Öncel Orhan Pamuk'un Masumiyet Müzesi'nin kahramanları Kemal ile Füsun hikâyesini kaleme alarak şarkısını yazdı. Sanatçı, Masumiyet Müzesi'nin 1975'den 1985'e kadar uzanan hikâyesine sade ve samimi bir Türkçeyle yazarak içerden bakıyor. Bugüne kadar pek çok ozanımızın şiiri şarkılara ilham kaynağı olurken "Canım Benim Nasılsın" Masumiyet Müzesi'nin edebiyattan şarkıya uyarlanan ilk bestesi olarak (önümüzdeki günlerde) Avrupa Müzik'in çıkaracağı "Hatırına Sustum" albümünde yerini alacak.


Müzik Haberleri : DÖRTXDÖRT Dance4Life'da...
DÖRTXDÖRT

Dance4Life, AIDS ile mücadeleye yeni bir yaklaşım getirmiş olan bir kampanya. AIDS'e karşı gençleri bir araya getirerek, gençlerin dans ederek seslerini duyurmalarını sağlayan bir kampanya. Dünyada 18 ülkede yürütülen bu kampanyaya bu yıl Türkiye dahil oldu. Dance4Life'in şarkısını DJ Tieasto bu kampanya için yaptı. Dance4Life kampanyasının 2 yılda bir düzenlenen büyük organizasyonu bu yıl Türkiye’nin de katılımı ile gerçekleşecek...


Müzik Haberleri : Hayranlarından Gökhan Özen'e doğum günü hediyesi
Gökhan Özen

Türk Pop Müziği'nin prensi Gökhan Özen "Bize Aşk Lazım" isimli albümünün büyük konserini önceki gün Bostancı Gösteri Merkezi'nde verdi. Muhteşem dans gösterisi, sahne showları ve görselleri ile sevenlerine harika bir konser veren Gökhan Özen beyaz kuyruklu piyanosu ile mini bir gösteri de sundu.


Müzik Haberleri : Yetenekli bayan yıldız adayı aranıyor!
MP3 Grubu

Dünyada ekonomik kriz nedeniyle binlerce insan işinden olurken MP3 grubu yeni elaman arıyor! Yıldız Asyalı, Burcu Canbaş ve Seda Telciler'den oluşan gruptan Asyalı ayrılınca zor durumda kalan yapımcı Murat Yıldırım yeni eleman için ilginç bir yola başvurdu. Önce Hepsi grubunda transfer yapmak için harekete geçen Yıldırım, başarısız olunca gazete ilanıyla grubuna eleman aramaya karar verdi.


Müzik Haberleri : Nilüfer "olmaz" dedi Kayahan "hallederiz"
Nilüfer

Rumeli Hisarı Konserleri'ni düzenleyen organizatör Murat Yıldırım; Nilüfer ve Kayahan'ı barıştırıp birlikte sahneye çıkarmak için harekete geçti. Küçük Çiftlik Park'ta açılacak konser çadırına iki ünlünün adını vermek için de girişimde bulunan Yıldırım, Kayahan'dan olumlu yanıt aldı. Ancak Nilüfer teklife sıcak bakmadı...


<   11121313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960   >