Menü

Müzik Haberleri

<   111213132333435363738394041424344454647484950515253545556   >

Müzik Haberleri : Keremcem, sanal dünyanın prensesi ile düet yaptı!
Keremcem

Türk pop müziğinin yeni nesil yıldızlarından Keremcem, yeni albümünün ilk çalışmasını tamamladı. Sanatçı son zamanlarda www.kitanindunyasi.com sitesiyle kısa sürede kendi hayran kitlesini kazanan Kita ile "Hayallerin peşinde" adlı parçasında düet yaptı. Parçaya çekilen klip de yakın zamanda müzik kanallarında izlenebilecek.


Müzik Haberleri : Aşkta demokrasi var mı?
Günce Koral

Günce Koral'ın "Su" isimli yeni albümünün 2. video klibi "Esnaf Lokantası" isimli şarkıya çekildi. "Esnaf Lokantası" nın sözleri yeni bir tartışma konusunu da gündeme getirdi. Şarkıyı dinleyenler şu soruyu soruyorlar: "Aşta demokrasi var mı?"


Müzik Haberleri : Nazan Öncel, Masumiyet Müzesi'nin şarkısını yazdı!
Nazan Öncel

Nazan Öncel Orhan Pamuk'un Masumiyet Müzesi'nin kahramanları Kemal ile Füsun hikâyesini kaleme alarak şarkısını yazdı. Sanatçı, Masumiyet Müzesi'nin 1975'den 1985'e kadar uzanan hikâyesine sade ve samimi bir Türkçeyle yazarak içerden bakıyor. Bugüne kadar pek çok ozanımızın şiiri şarkılara ilham kaynağı olurken "Canım Benim Nasılsın" Masumiyet Müzesi'nin edebiyattan şarkıya uyarlanan ilk bestesi olarak (önümüzdeki günlerde) Avrupa Müzik'in çıkaracağı "Hatırına Sustum" albümünde yerini alacak.


Müzik Haberleri : DÖRTXDÖRT Dance4Life'da...
DÖRTXDÖRT

Dance4Life, AIDS ile mücadeleye yeni bir yaklaşım getirmiş olan bir kampanya. AIDS'e karşı gençleri bir araya getirerek, gençlerin dans ederek seslerini duyurmalarını sağlayan bir kampanya. Dünyada 18 ülkede yürütülen bu kampanyaya bu yıl Türkiye dahil oldu. Dance4Life'in şarkısını DJ Tieasto bu kampanya için yaptı. Dance4Life kampanyasının 2 yılda bir düzenlenen büyük organizasyonu bu yıl Türkiye’nin de katılımı ile gerçekleşecek...


Müzik Haberleri : Hayranlarından Gökhan Özen'e doğum günü hediyesi
Gökhan Özen

Türk Pop Müziği'nin prensi Gökhan Özen "Bize Aşk Lazım" isimli albümünün büyük konserini önceki gün Bostancı Gösteri Merkezi'nde verdi. Muhteşem dans gösterisi, sahne showları ve görselleri ile sevenlerine harika bir konser veren Gökhan Özen beyaz kuyruklu piyanosu ile mini bir gösteri de sundu.


Müzik Haberleri : Yetenekli bayan yıldız adayı aranıyor!
MP3 Grubu

Dünyada ekonomik kriz nedeniyle binlerce insan işinden olurken MP3 grubu yeni elaman arıyor! Yıldız Asyalı, Burcu Canbaş ve Seda Telciler'den oluşan gruptan Asyalı ayrılınca zor durumda kalan yapımcı Murat Yıldırım yeni eleman için ilginç bir yola başvurdu. Önce Hepsi grubunda transfer yapmak için harekete geçen Yıldırım, başarısız olunca gazete ilanıyla grubuna eleman aramaya karar verdi.


Müzik Haberleri : Nilüfer "olmaz" dedi Kayahan "hallederiz"
Nilüfer

Rumeli Hisarı Konserleri'ni düzenleyen organizatör Murat Yıldırım; Nilüfer ve Kayahan'ı barıştırıp birlikte sahneye çıkarmak için harekete geçti. Küçük Çiftlik Park'ta açılacak konser çadırına iki ünlünün adını vermek için de girişimde bulunan Yıldırım, Kayahan'dan olumlu yanıt aldı. Ancak Nilüfer teklife sıcak bakmadı...


Müzik Haberleri : Radyoların OSCAR'ı için yarış başladı!
Radyonun Yıldızları

Türkiye'nin en iyi radyo kanalıyla birlikte en iyi radyo programcısını da belirleyecek olan "Radyonun Yıldızları Dinleyici Oylaması"nın beşincisi başladı. Radyo Yayıncıları Derneği'nin (RAYAD) www.rayad.org.tr adresli web sayfasında ulusal ve yerel radyolar için bir liste oluşturuldu. Oylama 31 Aralık'a kadar sürecek. Dinleyiciler; 2008 yılının Radyo Yıldızlarını, toplam 20 kategoride oylayabilecekler. Her kategorinin birincisi, ocak ayındaki törenle ödülünü alacak.


Müzik Haberleri : "Hatırına Sustum"da Vic Chesnutt gitar çaldı!
Nazan Öncel

Madonna, A.R.M., Garbage, Smashing Pumpkins, gibi unlu isimler Vic Chesnutt'ın tribute albümü onuruna "Sweet Relief" de bir araya gelerek onun şarkılarını söylerken Vic Chesnutt California'da Nazan Öncel için yeni albümü "Hatırına Sustum"da "Seni Bugün Görmem Lazım" şarkısına gitar çaldı.


Müzik Haberleri : Hande Yener: "Geleni kucağıma bekliyorum"
Hande Yener

Pop müzikten vazgeçip elektronik müziğe yönelen Hande Yener, kulvarında tek olduğunu söylerken yerine göz dikenlere de şaşırtıcı bir gözdağı verdi. Hande Yener'in sözleri müzik camiasında şaşkınlıkla karşılandı...


<   111213132333435363738394041424344454647484950515253545556   >