Menü

Müzik Haberleri

<   11112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142435363   >

Müzik Haberleri : Gece ile "Yıldızlar Buradan Yükseliyor"
Gece

FIFA U-20 WORLD CUP TURKEY 2013 Resmi şarkı ve resmi top lansmanı Cumartesi İstinye Park'ta yapılan etkinliklerle tanıtıldı. Bu yıl Türkiye'de düzenlenecek olan ve FIFA'nın düzenlediği dünyanın en büyük ve eski ikinci turnuvası olmakla beraber aynı zamanda dünyanın da en büyük gençlik şampiyonası olan FIFA U-20 WORLD CUP resmi şarkısını hazırlaması için Türk rock müziğinin başarılı temsilcilerinden (Can Baydar (Vokal, Elektrik Gitar),Eren Çilalioğlu (Davul) Gökçe Balaban (Bas Gitar) Erdem Başer (Elektrik Gitar)'dan oluşan) GECE Grubu seçilmişti.


Müzik Haberleri : SATTAS "Rototom Sunsplash" için yarı finalde!
Sattas

SATTAS Avrupa'nın en büyük müzik festivallerinden "Rototom Sunsplash" kapsamında gerçekleşen "Rototom Reggae Contest Europe" yarışmasında en yüksek oyu alarak yarı finale yükseldi! Rototom Sunsplash festivalinde sahne alacak grubun belirlendiği, Rototom Reggae Contest Europe yarışmasında SATTAS, 33 ülkeden katılan toplam 231 grup arasından yarı finale yükseldi. 28 Mart'ta Prag'ta düzenlenecek yarı finalde, SATTAS Doğu Avrupa bölgesinden Bulgaristan ve Polonya grupları ile yarışacak. Yarışmaya bugüne kadar davet edilen ilk Türk grubu olan SATTAS, yarışmaya katılan gruplar arasında tüm bölgelerden en yüksek oyu aldı.


Müzik Haberleri : Türkiye Müzik Ödülleri aday adayları açıklandı!
Türkiye Müzik Ödülleri

18 yıldır gerçekleştirilen Geleneksel Kral Müzik Ödülleri, bu yıldan itibaren "Türkiye Müzik Ödülleri" adıyla yoluna devam ediyor. MÜYAP kayıtlarına göre 2012 yılında yayınlanmış eserler baz alınarak halkın ve 200 kişilik jürinin oylamasıyla sunulacak aday adayları açıklandı...


Müzik Haberleri : Kırmızı, Aile İçi Şiddete "Dur" diyor!
Kırmızı

İdil Çağatay (vokal, gitar), Aslı Polat (davul), Ecem Otgucuoğlu (bas gitar) ve Fulya Akgün'den (elektro gitar) oluşan Kırmızı, "Araf" isimli şarkısını, şiddet gören kadınlara armağan ediyor. Kırmızı'nın kadına yönelik şiddete dikkat çekmek, şiddete karşı duyarlılık oluşturmak ve Türkiye'nin ilk ve tek Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı'nın 100.000 SMS kampanyasına katkı sağlamak amacıyla seslendirdiği "Araf"ın söz ve müziği İdil Çağatay'a, düzenlemesi Kırmızı'ya, kayıt ve mix'i Alen Konakoğlu’na, mastering'i ise Michael Zimmerling'e ait. Şarkıya çekilen video klibin yönetmenliğini Özkan Aksular (Mantis Film) üstlendi.


Müzik Haberleri : Efsane grup Pentagram yeniden Bostancı Gösteri Merkezi'nde!
Pentagram

25 yılı geride bırakan Pentagram, yeni vokalisti Gökalp Ergen ile birlikte "MMXII" albümü sonrası konserlerine 17 Şubat'ta Bostancı Gösteri Merkezi ile başlıyor. Pentagram; Hakan Utangaç (gitar), Metin Türkcan (gitar), Tarkan Gözübüyük (bas gitar), Cenk Ünnü (davul) ve güçlü vokaliyle gruba nefes veren Gökalp Ergen ile birlikte yeni albümleri "MMXII (2012)'yi geçtiğimiz sene Sony Music etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunmuştu.


Müzik Haberleri : Şebnem Ferah'ın 4 albümü yeniden raflarda!
Şebnem Ferah

Türk Rock müziğinin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah'ın, müzikseverlerin özlemle beklediği, uzun yıllardır marketlerde yer almayan, her biri klasikleşmiş; "Kadın", "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum", "Perdeler" ve "Kelimeler Yetse" albümleri Pasaj Müzik etiketi ile 14 Şubat'ta tekrar müzik marketlerde olacak.


Müzik Haberleri : Teoman'ın "Rüzgar Gülü"ne SALT Yorum!
Salt

Rock müziğin genç performans gruplarından SALT'ın ilk albümü "Tırnak İzlerin"in radyo ve televizyonlarda ilgi gören aynı isimli çıkış şarkısı müzik listelerinde yükselirken; dinleyiciler albümde başka bir şarkıyı daha keşfetti. Albümde yer alan kendi şarkılarının yanı sıra, TEOMAN'ın "Rüzgar Gülü" şarkısına getirdikleri farklı yorum ile de dikkatleri üzerine çeken SALT grubu, "TEOMAN'ın en özel şarkılarından birini yorumlamış olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. İlk albümümüzde bize destek verdiği için bir kez daha teşekkür ederiz" dedi.


Müzik Haberleri : SILA'nın "JOKER" yolculuğu plak formatında!
Sıla

DVD+CD olarak yayınlanan Joker projesi müzikseverlerden gelen yoğun istek üzerine şimdi LP (Plak) formatında! Yaptığı besteler ve yazdığı sözlerle Türk pop müziğinin en güçlü kadın vokallerinden biri olan Sıla, "Joker" ismini verdiği projesiyle sizi muhteşem bir müzik ziyafetine davet ediyor...


Müzik Haberleri : "Aklımda Kalanlar" PLAK formatında satışta!
Fettah Can

Söz yazarı, besteci kimliği ile tanıdığımız ve şimdi de yorumcu kimliği ile büyük beğeni taplayan Fettah Can, "Aklımda Kalanlar" albümünü PLAK formatında satışa sundu. Yüksek ses kalitesi ve arşiv niteliği taşıyan ürün sınırlı sayıda üretildi. Tüm kayıtlar plak formatına uygun olarak yeniden mastering yapıldı.


Müzik Haberleri : Gökhan Tepe sevgisi kıtaları aştı!
Gökhan Tepe

Türk pop müziğinin önemli temsilcilerinden biri olan ve bestekarlığı ile de adından sıkça söz ettiren Gökhan Tepe konser vermek için gittiği Avustralya'nın Melbourne şehrinde canlı performansıyla sevenlerini büyüledi. Melbourne'un en büyük konser mekanlarından biri olan Track'ta hem kendi şarkılarından hem de "Dem'li Şarkılar" konseptinden şarkılar söyleyen Gökhan Tepe'ye özellikle kadın hayranları büyük ilgi gösterdi.


<   11112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142435363   >