SözMüzik.ComAna Sayfa Üye Ol Üye Giriş Şifre Hatırlatma Hesabım Sistemden Çık
Müzik Haber
Yeni Albüm
Yeni Single
Yeni Klip
Etkinlik
Röportaj
TOP 10
Magazin
Biyografi
Mineccim
Mikrofon Kimde?

SozMuzik.Com Facebook SozMuzik.Com Pinterest Google+


Şarkı Sözleri

A B C Ç D E F G H I
İ J K L M N O Ö P R
S Ş T U Ü V Y Z


Mine Ayman
Yeni Albüm : "Sabahat Akkiraz & Dostları 47"
26 Şubat 2017 Pazar - 19:00 GMT

Sabahat Akkiraz

Türk Halk Müziği'nin en başarılı ve güçlü isimlerinden Sabahat Akkiraz, 25'i aşan albüm sayısıyla, 2 yıl aradan sonra Sony Music Türkiye imzalı "Sabahat Akkiraz & Dostları 47" albümüyle sevenlerinin karşısına çıkıyor. Müzik sektöründe 47. yılını dolduran Sabahat Akkiraz şarkılarını, "ustam" dediği isimlerle birlikte seslendiriyor. Müzik dünyasının birbirinden başarılı isimlerinin kendine has yorumlarını harmanlaştırdığı ve modernleştirdiği bu albümde, Sabahat Akkiraz sevenlerine müzik ziyafeti yaşatacak.


SABAHAT AKKİRAZ'IN BİRBİRİNDEN DEĞERLİ SANATÇI DOSTLARI DA BU ALBÜMDE!

Türk Halk Müziği'nin eşsiz seslerinden biri olan Sabahat Akkiraz, bu albümde 24 yıl önce vefat eden hocası, Muhlis Akarsu'nun parçasına da yer verdi. Muhlis Akarsu'nun 24 yıl önce seslendirdiği "Medet Sevdiğim" deyişinin düzenlemeleri ise, usta isim Arif Sağ imzası taşıyor.

20 yıl aradan sonra aynı projede buluşan Sabahat Akkiraz ve Orhan Gencebay, "Sabahat Akkiraz & Dostları 47" albümünde "Gönül Defteri" deyişini Orhan Gencebay ve Arif Sağ ile birlikte seslendiriyor.

Hasret Gültekin'in önemli eseri "Böyle Olur Mu?" albümde başarılı sanatçı Aylin Aslım'ın kendine özgü yorumu ve Sabahat Akkiraz'ın nefesinde ses buldu...

Müziğin yaşayan duayen isimlerinden Musa Eroğlu, bu albümde "Anlarsın" eseriyle sevenlerine Türk Halk Müziğinin tınılarını en özlü şekilde yansıtacak.

Orhan Gencebay, Arif Sağ, Hüsnü Şenlendirici, Musa Eroğlu, Aylin Aslım, Erdal Erzincan, Mercan Dede, Baba Zula, Muhlis Akarsu, Volkan Kaplan, Mehmet Erdem, İlhan Erşahin ve Bedük gibi birbirinden değerli isimlerin mikrofon başına geçerek, kendine has tarzlarını, Türk Halk Müziği ezgileriyle birleştirdiği bu özel albüm dijital plaftormlarda ve müzik marketlerde sizlerle!

"Sabahat Akkiraz & Dostları 47" albümünün ilk video klibi Hüsnü Şenlendirici'nin klarnet nağmeleriyle eşsizleştirilen "Ah Aşk" eserine çekildi. Klibin yönetmen koltuğunda Dağhan İş oturuyor. Bakırköy Leyla Gencer Opera Salonu'nda gerçekleşen çekimlerde Sabahat Akkiraz ve Hüsnü Şenlendirici birlikte kamera karşısına geçti...

Sabahat Akkiraz - Ah Aşk ft. Husnu Senlendirici Video Klip
"Sabahat Akkiraz & Dostları 47"
| Hesap Yarat/Giriş Yap | 0 Yorum
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden sorumlu değiliz.
Üye listesi | Geçişler | Bizi önerin | Arama | İstatistikler | Haber gönder | İletişim & Reklam