SözMüzik.ComAna Sayfa Üye Ol Üye Giriş Şifre Hatırlatma Hesabım Sistemden Çık
Müzik Haber
Yeni Albüm
Yeni Single
Yeni Klip
Etkinlik
Röportaj
TOP 10
Magazin
Biyografi
Mineccim
Mikrofon Kimde?

SozMuzik.Com Facebook SozMuzik.Com Pinterest Google+


Şarkı Sözleri

A B C Ç D E F G H I
İ J K L M N O Ö P R
S Ş T U Ü V Y Z


Mine Ayman
Röportaj : Açelya Elmas "Sevabın Hazır Mı" röportajı!
17 Kasım 2016 Perşembe - 12:37 GMT

Açelya Elmas

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda 2 sene opera ve 4 sene müzikal okuyan, müzik eğitimi almasına rağmen profesyonel kariyerine ilk olarak oyunculukla başlayan Açelya Elmas "Sevabın Hazır Mı" isimli şarkısıyla müzik dünyasına da "merhaba" dedi ve single çalışmasını yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve single yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Küçük yaşlardan beri müziğe meraklıydım. Fame diye bir dizi vardı o zamanlar, onu seyredip konservatuarda, sahnede olma hayalleri kurardım. Sürekli şarkı söyler, söz yazar ve ayna karşısında rol yapardım. Sonrasında M.S.Ü Devlet Konservatuarı'nın sınavlarına hazırlandım. Opera - Şan bölümünü kazanıp hayalimi gerçekleştirdim. Okul yıllarında hep sahnedeydim. "Anlat Şehrazat" müzikalinde rahmetli Müşfik Kenter, Candan Erçetin, Meltem Cumbul, Kadriye Kenter gibi çok değerli isimlerle oynadım. Ara ara hep sahne aldım. Okul döneminde başlayan oyunculuk hayatım müziğe ara vermeme neden oldu. Sonrasında "Ihlamurlar Altında" dizisinin dizi müziklerinden biri olan "Günahkarsın" adlı şarkının sözlerini yazıp kendim yorumladım. Arkasından bir sürü albüm teklifi geldiyse de açıkçası cesaret edemedim. Sonunda doğru zamanın geldiğini hissettim ve ilk single çalışmam ile dinleyicilerimle buluşmuş oldum.

Açelya Elmas

"Sevabın Hazır Mı" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

"Sevabın Hazır Mı" adlı çalışmamın sözleri çok sevgili Gökhan Şahin'e, müziği ve aranjesi değerli dostum, sahnedeki partnerim Nida Şan'a ait. Şarkı söylemeye karar verdikten sonra dostlarım beni Nida Şan'la tanıştırıp ona emanet ettiler.

"Sevabın Hazır Mı" adlı şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

O dönem Nida Şan ile hem uygun bir şarkı bakıp hem de dertleşirken bana bu şarkıyı dinletti. Şarkıyı duyar duymaz ağlamaya başladım ve "işte benim şarkım bu" dedim. Bana özel yapmışlar, sürpriz oldu. Aranje aşamasında da üstünde çalışırken çok ağlamışlığım vardır.

Seni ilk olarak oyunculuğunla tanıdık, oyunculuk yapmaya nasıl başlamıştın?

Konservatuar yıllarında "Zeynep" adlı bir proje geldi. Bana benzeyen bir karakter arıyormuş sevgili Ünal Küpeli, bu şekilde başladım oyunculuğa. Arkasından hemen "Deli Yürek", "Eyvah Babam" gibi birbirinden güzel projeler geldi ve kendimi bir anda o yolda ilerlerken buldum. Birbiri arkasına projelerde keyifle çalıştım. Diziler arasında "Kurşun Yarası", "Ihlamurlar Altında", "Lale Devri", "Karagül"; sinema filmlerindeyse "Su ve Ateş", "Nene Hatun", "Kedi Özledi" ve daha pek çok projede yer aldım.

Ercan Deniz ile yolunuz nasıl kesişti, bundan sonra birlikte çalışmalarınız devam edecek mi?

Avşar Film'de "Su ve Ateş" filmini yaparken tanıştık. Sonrasında beraber çalıştık. Şarkı söyleme hayalimden bahsettiğimde ve şarkımı yaptığımda beraber yürüyelim dedik ve DNZ Production kuruldu. Single projem DNZ Production'dan çıktı. Beraber çok keyifli çalışıyoruz ve eminim daha pek çok güzel projeye beraber imza atacağız. Çok güzel ve değerli bir ailenin içinde olmaktan dolayı çok mutluyum.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve single projeni hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Açıkçası pek çok tarz müziği severek dinliyorum, her tarzdan kendime kattığım bir şeyler var ama tabii ki Türk pop müziğinde Sezen Aksu ismini es geçemem.

"Sevabın Hazır Mı" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

Klipte canım yönetmenim Erkan Nas ile çalıştık. Pozitifliği her şeye yansıdı. Senaryo hakkındaki düşüncelerimi, kafamdaki senaryoyu anlattım ve O'nun da çok hoşuna gitti. Beraber ortaya güzel bir klip çıkardık. Umarım bizim sevdiğimiz kadar izleyenler de sever. Gerçek bir aşk ve ayrılık acısını yansıtmak istedim. Seyreden ve dinleyen herkesin içinde kendinden bir şeyler bulmasını istedim. Yaşanmışlık var bu şarkımın ve klibimin her yerinde.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

Single projeleriyle devam edeceğim ve yeni şarkımız şimdiden hazır. Daha hareketli bir şarkı gelecek yakında, sürpriz olsun.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun?

Bence çok güzel albümler yapılıyor. Başarılı işler çıkıyor. Ben içindeki duyguya ve hissettirdiğine bakıyorum her zaman.

Sahne ve konser çalışmaların olacak mı? Yakın zamanda başlayacak müzik dışında başka bir projen var mı?

Şu an görüşmeler sürüyor. Dizi ve sahne görüşmeleri var. Daha bir şeye imza atmadık. Sahne için hem tek olarak hem de Nida Şan'la güzel bir konsept çalışmamız var. Yakın zamanda sahnedeyiz.
Açelya Elmas "Sevabın Hazır Mı" röportajı!
| Hesap Yarat/Giriş Yap | 0 Yorum
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden sorumlu değiliz.
Üye listesi | Geçişler | Bizi önerin | Arama | İstatistikler | Haber gönder | İletişim & Reklam