SözMüzik.ComAna Sayfa Üye Ol Üye Giriş Şifre Hatırlatma Hesabım Sistemden Çık
Müzik Haber
Yeni Albüm
Yeni Single
Yeni Klip
Etkinlik
Röportaj
TOP 10
Magazin
Biyografi
Mineccim
Mikrofon Kimde?

SozMuzik.Com Facebook SozMuzik.Com Pinterest Google+


Şarkı Sözleri

A B C Ç D E F G H I
İ J K L M N O Ö P R
S Ş T U Ü V Y Z


Mine Ayman
Röportaj : Ümit Aksoy röportajı!
08 Kasım 2016 Salı - 11:43 GMT

Ümit Aksoy

Son yıllarda yeniden yükselişe geçen arabesk ve fantezi müziğe yenilikçi bir anlayış getiren Ümit Aksoy "Ah Yalnızım" isimli yeni şarkısını başarılı yapımcı Ercan Deniz'in sahibi olduğu DNZ Production etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu ve müzikal yolculuğunu yazarımız Mine Ayman'a anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve ilk projen ne zaman yayınlandı?

Müziğe amatör olarak ortaokul yıllarımda 10-11 yaşlarımdayken Aydın'da orkestralarda solistlik yaparak başladım. İlk projem 2002 yılında yayınlandı ancak başarılı ilk çıkışım 2005'te "Yar" isimli ikinci çalışmamla oldu.

Ümit Aksoy

"Ah Yalnızım" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

"Ah Yalnızım" şarkı ve klibiyle birlikte 1 ayda tamamlandı. Şarkının aranjesini Sedat Sakarya, Mix-masteringini Özgür Yurtoğlu yaptı, aynı zamanda şarkıyı birbirinden değerli müzisyenler çaldı...

Prodüktörün olan Ercan Deniz ile yolunuz nasıl kesişti, bundan sonra birlikte ne tür projeleriniz olacak?

Ercan Bey'le profesyonel bir çalışma dışında akrabalık bağımız da olduğu için aile ortamında yaptımız bir sohbette yeni çalışmamı kendisinin firması DNZ Production'dan çıkarmak için sözleştik, bende hemen çalışmalara başladım ve değerli büyüğüm ve patronuma beklediği gibi bir çalışma yapıp teslim ettim. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek.

"Ah Yalnızım" adlı şarkını ne zaman yazmıştın, bir hikayesi var mı?

2003 yılında yazıp, bestelemiştim. 13 yıl sonra okumak kısmet oldu. O yıllarda özel hayatımda olmasını istediğim birinden uzak kaldığım bir dönemde yapmıştım.

Ne zamandır şarkı sözleri yazıyorsun ve başka hangi isimlerde şarkıların var?

2002 yılından beri meslek birliklerine kayıtlı profesyonel besteler yapıyorum. Şu ana kadar 100'e yakın eserim okundu, çeşitli sanatçıların albümlerinde yer aldı. Birçok ismin projesinde şarkılarım albüm ismi yada klip şarkısı oldu. Şu ana kadar Uğur Karakuş, Nuray Hafiftaş, Cansever, Pınar Dilşeker, Mehtap Yılmaz, Hüzün gibi genelde benim müzik tarzıma yakın isimler okudu şarkılarımı.

Müzikle ilgilenmeye başladığında tarzından etkilendiğin isimler oldu mu? Kuzenin olan Özcan Deniz'in müzik kariyerinden etkilendin mi?

Özcan Bey camiada çok önemli star bir isim, hem yıllarca yaptığı müzikle, hem de dizi-sinema çalışmalarıyla büyük kitlelere sahip olan bir sanatçı. Bende böyle bir isme aileden bu kadar yakın olduğumdan kendimi çok şanslı ve gururlu hissetmişimdir her zaman. Şarkılarını yıllarca severek dinledim, çalışmalarından yakınen örnekler alarak büyüdüm. Tabii İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses gibi büyük yorumcular ve halk müziğimiz de vazgeçilmezlerimdendir.

"Ah Yalnızım" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

Klip ve fotoğraf çekimlerimi Murat Alphan yaptı, klipteki genel senaryo ve konu bana ait, kafamdaki konuyu yönetmen Murat Alphan'a anlattım, o da kurgulayarak çekti.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

Albüm çalışmalarım geçmişte zaten olmuştu, müzik piyasasının durumuna göre ileride tekrar bir albüm yapabilirim.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Genelde eski yapımları dinlemekten zevk alıyorum, ancak yeni başarılı olmuş sanatçılar da var.

Sahne çalışmaların başladı mı? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Sahne çalışmaları konusunda Ercan Bey çok seçici, beklentilerimize uygun mekanlar olduğunda sahne çalışmalarım olacak ama genelde konserler yapmayı daha çok istiyorum. Yakın zamanda şirketimiz bünyesinde sürpriz çalışmalarım olacak.
Ümit Aksoy röportajı!
| Hesap Yarat/Giriş Yap | 0 Yorum
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden sorumlu değiliz.
Üye listesi | Geçişler | Bizi önerin | Arama | İstatistikler | Haber gönder | İletişim & Reklam