SözMüzik.ComAna Sayfa Üye Ol Üye Giriş Şifre Hatırlatma Hesabım Sistemden Çık
Müzik Haber
Yeni Albüm
Yeni Single
Yeni Klip
Etkinlik
Röportaj
TOP 10
Magazin
Biyografi
Mineccim
Mikrofon Kimde?

SozMuzik.Com Facebook SozMuzik.Com Pinterest Google+


Şarkı Sözleri

A B C Ç D E F G H I
İ J K L M N O Ö P R
S Ş T U Ü V Y Z


Mine Ayman
Röportaj : Seher röportajı!
17 Ekim 2016 Pazartesi - 19:40 GMT

Seher

Canlı performanslarıyla birçok mekanda sahne alan Seher, ilk single çalışması "Aşk Bu Aşk" ile müzikseverlerle buluştu. Söz ve müziği Deniz Erten'e, aranjesi ise Mustafa Ceceli'ye ait şarkısıyla adından söz ettiren Seher'le yazarımız Mine Ayman keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve single yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Yaklaşık 1 yıl önce bir anda karar  verdim single yapmaya ama yaklaşık olarak 15 senelik bir müzik geçmişim var.

Seher

"Aşk Bu Aşk" adlı single çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

Hazırlığa geçtiğimiz Temmuz ayında başladık. Şarkımı Deniz Erten'den aldıktan sonra direkt işinin en iyilerinden olduğuna inandığım Mustafa Ceceli'ye teslim ettim.

Deniz Erten ve Mustafa Ceceli ile yolunuz nasıl kesişti, bundan sonra birlikte çalışmalarınız devam edecek mi? 

Deniz'le tanışmamız yıllar öncesine dayanıyor. O Ses Türkiye yarışmasında Deniz Hadise'ye danışmanlık yapıyordu, bende Hülya Avşar'a. İlk tanışmamızdan bir süre sonra hep irtibat halinde olduk. Tanımadan önce de yaptığı şarkılara hayrandım hep. Ceceli'yi de hep uzaktan takip eder yaptığı işleri beğenirdim. Bu şarkıyı en güzel onun aranjesinin ifade edeceğini düşündüm ve böylece bir araya gelmiş olduk.

"Aşk Bu Aşk" adlı şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

Deniz'le her daim özel bir dostluğumuz var, kulağıma güvenir bana hemen hemen her yaptığı şarkıyı dinletir. Yine bir gün telefonuma gelen bir ses kaydı ile tanıştım "Aşk Bu Aşk" ile. Sözleri ve müziği beni çok etkiledi ve bir anda "Benlik bu şarkı Deniz, hemen demosunu okumam lazım" dedim ve sonrasında da şarkı benim oldu.

Müzikle ilgilenmeye başladığında ve single projeni hazırlarken tarzından etkilendiğin isimler oldu mu?

Single hazırlarken etkilendiğim kimse olmadı fakat oldum olası sesini ve şarkılarını her daim çok sevdiğim bir isim var o da Gülşen. İçime işler sesi, normalde çok kolay etkilenmem.

"Aşk Bu Aşk" adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

Şarkıya karar verince zaten ailece çok sevdiğim, yaptığı işleri beğendiğim Kemal Başbuğ'u aradım, "Sana bir şarkı yolluyorum klibi sen çekmelisin" dedim. Kemal Abi şarkıyı dinledi, toplantı yapalım dedi. Öyle mi olsun, böyle mi olsun derken klip son haline dönüştü.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı?

Şarkım yayınlanalı daha birkaç gün olmasına rağmen aklımızda bir sürü şey var, hali hazırda bir sürü şarkı var ve hemen albüm olmasa da kış döneminde mutlaka yeni bir proje gelecek.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Çok güzel işler yapılıyor. Piyasada işi için çaba ve emek harcayan bir sürü arkadaşım var, çoğunu beğenerek dinliyorum. Allah hepimizin yolunu açsın inşallah.

Yıllardır sahnedesin, şu anda sahne hayatın hangi mekanda devam ediyor? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Evet uzun yıllardır canlı sahne programlarım var. 2000 yılından beri konserlerde de sıkça yer alıyorum zaten. Şu an için tek fark sadece single yapmış olmam, onunla da daha geniş bir kitleye ulaşmayı umuyorum. Silivri Küpeşte'de canlı performans programlarım oluyor her hafta cuma ve cumartesi günleri. Albüm dışında bir projem yok henüz.

Seher - Aşk Bu Aşk Video Klip
Seher röportajı!
| Hesap Yarat/Giriş Yap | 0 Yorum
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden sorumlu değiliz.
Üye listesi | Geçişler | Bizi önerin | Arama | İstatistikler | Haber gönder | İletişim & Reklam